Кабель для електрокотла. Як підключити електрокотел

У населених пунктах, які мають підключення до магістральних газових мереж, опалення приміщень широке застосування знаходять електричні котли. Монтаж електрокотла опалення та його експлуатація досить прості порівняно з газовими котлами, що дозволяє виконувати ці роботи домашнім майстрам самостійно, володіючи основними навичками та вміннями. Однак слід враховувати те, що більшість виробників надають гарантію на виріб лише за умови виконання пусконалагоджувальних робіт спеціалізованою організацією.

Внутрішня схема електричних з’єднань котла розробляється виробником і фактично розглядається лише у разі виконання будь-яких робіт з технічного обслуговування виробу або за необхідності виконання ремонтних робіт з усунення несправностей (дефектів). Розглянемо докладніше умови та схему підключення побутового електрокотла опалення до зовнішньої електричної мережі.

З метою забезпечення безпеки, а також правильної роботи пристроїв захисту важливо та необхідно враховувати вимоги Правил улаштування електроустановок (ПУЕ) із заземлення електроустаткування. Усі електричні установки, до яких належать і побутові електричні опалювальні котли, вимагають обов’язкового заземлення. Для цього корпус будь-якого електрокотла повинен бути з’єднаний проводом необхідного перерізу з шиною (контактом) заземлення внутрішньої розподільної мережі або, наприклад, безпосередньо з шиною контуру заземлення у разі заміського (індивідуального) домоволодіння.

Основним параметром будь-якого казана є його потужність.При підключенні електрокотлів обов’язково необхідно керуватися вимогами, зазначеними у заводській документації.

У невеликих квартирах малопотужні котли (до 3,5 кВт), як правило, однофазні, можна включати безпосередньо в розетку. Електрокотли більшої потужності, як правило, підключаються до трифазної мережі. Наприклад, при застосуванні кабелю з мідними жилами для підключення електрокотла потужністю 18 кВт до мережі 0,4 кВ, знадобиться кабель перетином 10 мм².

Для живлення електроопалювального котла необхідно виконати прокладку виділеної кабельної лінії з підключенням через окремі захисні апарати. На рисунках нижче наведено схеми підключення електричних котлів однофазного та трифазного виконання за виділеною лінією з використанням автоматичного вимикача та пристрою захисного відключення (ПЗВ).

Для підключення до мережі 0,23 кВ потрібен трижильний кабель (фазна жила (L), нульова жила (N), жила заземлення (PE)).

Стаття магазину ВСЕ Е.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *