Президент США підписав закон про ленд-ліз для УкраїниПрезидент США підписав закон про ленд-ліз для України

Вдруге в історії США запускають програму ленд-лізу. 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про Ленд-ліз для України.

Ленд-ліз – програма військової та матеріальної допомоги США іншим країнам для зміцнення їхньої обороноздатності. Ця допомога надається на умовах оренди за спеціальними домовленостями.

Згідно з новим законом, президент США отримує розширені повноваження для укладання угод з українським урядом про позику або передачу в оренду оборонних товарів для захисту цивільного населення України від російського вторгнення та інших цілей.

Акт спрощує бюрократичні процедури щодо експорту оборонної продукції. Це призведе до скорочення термінів постачання в Україну озброєння, транспорту, сировини, продовольства та іншої допомоги із США.

Американський президент зобов’язаний протягом 60 днів з ухвалення закону встановити прискорені процедури для постачання товарів.

У документі йдеться, що будь-яка позика чи оренда оборонних виробів урядом України матиме умови повернення, відшкодування та погашення.

Програма ленд-лізу для України розрахована на 2022 та 2023 роки

Источник: 0512.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *